Pavasarinės idėjos, kaip pasilengvinti braškių priežiūrą. Planai.

Sveiki visi 🙂

Jau atejo metas, kai ir apie gražiasias braškytes laikas pagalvoti, o su jomis buvo daug mąstymo ir svarstymo ką ir kaip daryti. Pernai braškes mulčiavome, buvo gerai, bet tiesą pasakius, atėmė pernelyg daug laiko 3a plotą užmulčiuot, o žolės vistiek lindo, matyt per plonai buvo šienu dėta. O ir aš savo įsčiose jau buvau įpusėjusi statybinius darbus 🙂 Šiemet turime viena 4m6mėn bernužėli ir 8mėn damutę, kuri vaikčioti nemoka, o sėdėti jau nenori 😀 būtent tas ir privertė pamastyt apie darbų  palengvinimą ben jau su braškėmis.

Šiuo metu laisvas plotas braškyne atrodo šitaip:

Pavasarinės idėjos, kaip pasilengvinti braškių priežiūrą. Planai.

Pernai čia buvo pasodinti kopūstai, cukinijos, moliūgai. Juos mulčiavom, ėjosi greitai, nes nereikėjo mini mini kūpstelių (kaip braškėms) apglostinėt 🙂 Turime 4 ežias braškių iš kurių tik 2 ežios skanių, saldžių, didelių braškių, o kitos skonių ir dydžiu žymiai atsilieka nuo pastarųjų. Pernai neskynėm braškėms uglių, tad jie įsišaknijo ir jau gražūs lapeliai žaliuoja:

Pavasarinės idėjos, kaip pasilengvinti braškių priežiūrą. Planai.

O planai yra tokie, kad su gera akcija radome pirkti agrotekstilės, tad nusipirkome visą ruloną 1.6m pločio ir 100m ilgio, nedarysime ežių, o kur likę nedideli grioveliai nuo takų užpildysime daugiau mulčo, plėvelę dengsime visu pločiu, Tomas sugalvojo, kad tvirtinti būtų galima lentomis kuriose maždaug kas 20cm būtų sukalti vinukai, kūrių smailūs galai būtų išlindę iki 2cm, agrotekstilė prispausime išlindusiais vynukais žemyn ir kiekvienos lentos galai bus prikalami maždaug 50cm ilgio armatūra. Tokiu būdu, manome, išvengsime vėjo blaškomos plėvelės ir nereikės jos prispausti nei plytomis, nei apkasti žeme.

Skaičiau, kad agrotekstilė pralaidi vandeniui, ko labai tikiuosi, nesk kai kurjeris atvėže ištikrųjų labai nustebau, nes tekstūra kaip maišo bulvėms 😀 jei tai pasitvirtins – bus puiku, kaip ir pernai dėsime purkštukus, na, o jei ne, reikės kažką galvoti apie laistymo sistemą.

Kai veiksmas jau vyks, o nebus tik šnekos ir planai – įkelsime dar vieną straipsnį su nuotraukomis ką ir kaip darėme.

Gal jūs turite kokių gudrybių kuriomes pasilengvinate braškyno briežiūrą? Būtų labai įdomu ir naudinga išgirsti. 🙂

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *