Nauji planai sėjant ir auginant agurkus

Sveiki, šiandienos tema bus apie agurkus 🙂 Jau sausio pabaiga, vis artėja tas metas, kai prasidės sėja, dažniau saulutė mus džiugins, paukšteliai čiulbės kasryt žadindami ir pranešdami – jau rytas! Ech… Laukiu nesulaukiu! 🙂 ♥

Turbūt kaip ir visų daržuose taip ir pas mus neapsieinam be agurkų, oj, net kvapą atrodo užuodžiu.. 🙂 VISADA juos sėdavome į indą berdami pjuvenas, ant jų – sėklas, tada viską apibarstydavome žeme, na o pabaigą vainikuodavo storas samanų sluoksnis. Tada kai išdygdavo, užaugdavo ir paaugdavo tikrieji lapeliai nešdavome juos į daržą ir persodindavome. Na, o pernai pradėjome eksperimentuoti su mulčiavimu, tad visas tas persodinimas vyko kiek kitaip. Pirmiausia paruošėme ežią, tada – mulčiavome. Darėme šiene duobutes į jas gausiai mėšlo ir persodinus agurkėlio daigelį uždengdavom viską agro plėvele. Pernai buvo labai sunku su agurkais, silpni kažkokie jie buvo, daug neprigijo. Pagalvojom, kol pasėsim, kol sudigs, kol persodinsim vien tik vargas bus, tai kiek trūko agurkų sodinom į neprigijusių agurkų vietą tiesiai į dirvą, apibėrėm pjuvenom, uždėjom samanų ir uždengėm viską kartu agro plėvele. Iš tikrųjų nieko gero nesitikėjome, sėjome galvodami kaip bus – taip. O rezultatas mūsų nenuvylė, o netgi pranoko visus lūkesčius. Sėti buvo labai skirtingu metu, o įpusėjus augti nebuvo galima atskirti kur kurie sodinti, tik buvo tai, kad jiems išdygti reikėjo ilgesnio laiko, nei sėjant į indą, nes žemė šalta. Padarėm išvadą, kad laiko ir daigų stiprumo atžvilgiu verta sodinti agurkus tiesiai į dirvą.

Šiemet, agurkus sodinsime į tą pačią vietą kaip ir pernai, mulčią palikom,kad pūtų, pavasarį tik kultivuosim, kad visas gėris nuo mulčo nepersivertų po žeme, dėsim naują sluoksnį šieno ir kaip pernai duobutėse prikrausim mėšlo ir pasėję sėklytę apipilsim pjuvenom, dėsim samanas ir klosim agro plėvele.

Su mulčium jau paeksperimentavom – pasiteisino. Šiemt ties agurkais eksperimentuosim šitaip – vienus agurkus paliksim augti kaip įprasta, na, o į kitą lysvę bandysim daryti „lipančią“ pavyzdys nuotraukoje.

,,,,nb

Jeigu patiks turbūt ir kitus sukelsim taip pat, nes ant žemės būna nusimindo daigai, ir renkant agurkus jiems nelabai patinka tas lapų vartyma, jų pačių judinimas.

Buvo apsvarstymų kokiu būdu lipančius agurkus daryti, nes jų yra visokiausių, nuotraukos su pavyzdžiais:

nuotrauka P.D.
nuotrauka P.D.

18567a40d151df07851a8fdf095a67c1

Tačiau pasidomėjusi internete ir viską patys aptarę priėmėme paprastų pagaliukų variantą, nes kaip pvz. – su vertikalia tvora iš esmės yra nemažai terlionių, pirma pagaliukus giliai į žemę ikalt, pačią tvorą pritvirtint, tai iš esmės būtų kaip ir viskas gerai, bet pagalvojus apie rudeninį jos išėmimą, susukimą, sandeliavimą ir vėl pavasarį tas pats.

Kitas variantas – tvorelė puslankiu. Gal būtų ir gerai, bet yra bet. Nepavyktų papildomai mulčiuoti, o ir ravėti nemanau, kad būtų patogu.

Kitas variantas tarp pagaliukų vertikalios virvutės, nežinau, gal reikės išbandyt lysvėj keleta agurkų ir šiuo būdu – žiūrėsim kas gausis.

Mes stengiamės, ieškom tokių variantų, kad viską galima būtų atlikti kuo paprasčiau ir greičiau, kad kuo mažiau laiko būtų sugaišta.

Kokia Jūsų patirtis su agurkais? Kaip juos sėjate Jūs?

Mano anytą visad į dirvą sėdavo – netikėjau 🙂 bet, kol nepabandai, tol nežinai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *