VIDEO: Patarimai apie obelų, bei vaismedžių skiepyjimą

Sveiki mieli gamtininkai, šiandien noriu pakalbėti apie skiepyjimą. Prieš 3 metus patalpinau video kaip reikia skiepyti požieviniu būdu. Jis tinkamas kai motininė šaka storesnė už patį skiepą. Aš skiepyju tokiu būdu, nes pas mus labai daug senų medžių. Jei  mums nepatinka kokios obels vaisiai aš įskiepyju tokią kuri mums skani.

Yra labai daug nuomonių apie senų obelų perskiepyjimą. Sutinku ir tokiu kurie sako „ dar čia ko, kol paskiepyji, kol užauga iki vaisių daug laiko reikia. Geriau nusiperki žemaūgę ir pasisodini. Greit ir vaisių duoda“. Aš pats esu kitokių pažiūrų ir obelį nupjauti man nekyla ranka. Kas man svarbu, kad tos senos obelys yra aukštaūgės ir kas dar svarbiau, kad jos turi beprotiškai didelę šaknų sistemą, kas tikrai yra geriau nei žemaūgė katik pasodinta obelis. Nežinau kaip kitur, bet mano skiepai kurie prigyja gerai, jau per 2 metus pasiekia apie 2 metrų aukštį, kas mane labai stebina. Net mano tėvas yra nustebęs kuris skiepyja jau labai daug metų. Šiemet buvau tokiu būdu paskiepyjes ir kriaušę, ji per du mėnėsius užaugo apie 30cm.

Apie pačio skiepyjimo metodą nerašysiu, nes viską labai išsamiai pateikiu vaizdinėje  medžiagoje. 😉

Filmuotoje medžiagoje yra skiepai paruošti iš rudens ir buvo laikomi šaldytuve apvynioti drėgnu skudurėliu. Tai dar vienas įdomus faktas tai, kad nebūtinai iš pavasario reikia ruošti skiepus, bet galima ir iš rudens. Tai labai aktualu, jei skiepus vežiesi iš tolimesniužų vietovių.

Filmuotoje medziagoje naudojau tokius buitinius įrankius, kaip laužoma skalpeliuką, bet šiuo metu nusipirkau fiskars skiepyjimo peilį. Fiskar peilis gan geras, bet reikia ji nušlifuoti tinkamai ir užsigaląsti. Bent jau fiskars peilis sunkiai užsigalanda ir reikia šiektiek paprakaituoti. Dar vietoj kaprono pradėjau naudoti siaurą lipnią juostelę tik vynioju antrą pusę, kad nuimant nenupleštų žievės.

Man patinka daug eksperimentuoti ir visas naujienas apie skiepus visada papildysiu. Jei skiepysiu kitu metodu, būtinai tai nufilmuosiu ir lauksiu rezultatų. Turbūt ir šiemet kažką įdomaus nuveiksime su šeima.

Apibendrinat, visi gali pasiskiepyti medelį. Nėra tai labai sunkus darbas, tik viską reikia daryti labai kruopščiai ir sąžiningai. Požievinis būdas turi ir minusiuką. Kai prigyja, jis labai stipriai pradeda augti ir po poros mėnesių reikia skiepui nuimti užrišimą ir vėl lengvai apsukti plėvele. Tas būdas gan lengvai išlūžta ir būtinai reikia nuo kamieno parišti kokį laikiklį, kad vėjas jo neišlaužtų.

Linksmo Jums žiūrėjimo. 😉

3 thoughts on “VIDEO: Patarimai apie obelų, bei vaismedžių skiepyjimą

  1. Algirdas says:

    Laba diena, aš irgi pripažįstu obelų atnaujinimą reikiama veisle, jau visiškai pakeičiau beveik pusės savo sodo obelų veisles. Norėčiau pakeisti dar vienos – Auksio – nes veislė šiaip puiki, bet obuoliai pas mane rūsyje visiškai nesilaiko, todėl pilnai užtenka tik vienos obels rudenio vartojimui. Jos skiepijimu noriu išspręsti vieną problemą – turiu puikią ankstyvą alyvinę obelį, tačiau problema – dera gausiai tik kas antri metai, taigi noriu perskiepyti Auksį į alyvinę ir bandyčiau susitarti su jomis, kad derėtų pakaitomis. Turiu prašymą – gal kas turit alyvinės obels skiepų – mano ataugų neduoda. Labai būčiau dėkingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *