Pigus būdas kaip patiems apskardinti namo kaminą

Sveiki, toptelėjo mintis pasidalinti su visais savo kamino apskardinimu. Tai buvo mano pirmas toks darbas ir apsvarstęs viską, nusprendžiau viską apskardinti pats. Turėjau paprastos skardos ir pamaniau – kodėl gi ne, kam taškyt pinigus veltui. Pasidomėjau kaminų detalių kainomis ir išsigandau 😀 Neturėjau jokių specialių įrankių skardai lankstyti, tad pritaikiau viską ką turėjau su savim.
Pradžia buvo tokia, kad kaminą teko atstatynėti viršuje antrą kartą. Kad to nebepasikartotų, sugalvojome, kad reikia apskardinti. Nugrioviau kamino suskilinėjusias plytas ir atstačiau kaminą, bet aukštai neiškėliau, nes planuose buvo skardinti ir į viršų iškelti apvalų skardinį vamzdį maždaug pusės metro ilgio. Kaminas po atstatymo atrodė taip:

Kaip patiems apskardinti namo kaminą

Pirmiausia išsimatavau visus kamino šonus ir pradėjau braižymą ant skardos. Kai nusibraižiau, teko viska iškirpt su skardos žirklėm. O kas neturit žirklių – panaudokit kampinį šlifuoklį. Kampo gražiam užlenkimui naudojau spaustuvus ir porą lentų. Per lenkimo vietą iš abiejų pusių suspaudžiau ir lenkiau. Taip gaunami visai gerai atrodantys kampai.

4

5

1

2

3

Apskardinęs šonus pradėjau daryt patį viršų. Nusprendėme patį kamino viršų daryti ne apvalų, o kvadratinį. Ir jį iškirpau 20x20cm.

7

Baigęs viršų pradėjau kvadratinio vamzdžio gamybą. Tiesiog pasižymėjęs kas 20cm skardą, sulanksčiau ir sukniedyjau, o po to prikniedyjau prie viršutinės dalies.

9 10

Ir visą šitą konstrukciją užkėliau ant kamino ir pritvirtinau su medvarščiais prie plytų, be abejo aplink kaminą viršų aptepiau silikonu.

12

Manau jums kilo klausimas, o kur kamino kepurė, kuri kiek mačiau kainuoja apie 18-30 eurų 😀 na, aš be abejo nepirkau, bet pasidariau pats.  Turėjau metalines juosteles, iškirpau tinkamo dydžio kvadratinį lapą ir išlenkiau. Atsiprašau už nuotraukos kokybę.

8

O bendrai, mūsų ūkio kaminas užbaigtas atrodo taip:

13

Na, o dabar norėčiau viską apibendrinti. Man šį kaminą apsukti skarda nekainavo nieko. Skardos aš buvau gavęs iš anksčiau. Be abejo daug gal kas norės pasakyti kad, paprasta skarda ilgai nelaikys – man jau tai sakė pažįstamas. Na turėtu jis sudegt per keletą metų, bet aš pasidomėjau kiek tai kainuotų nupirkt, tai kainos manęs tikrai nedžiugino. Na, o kai jis sudulės, aš verčiau nusipirksiu nerūdijančio plieno lakštą 0,5x1000x2000mm už apytiksliai 33 eurus ir tikrai ne vieną tokį pasidarysiu. Tai va, išvada tokia, kad galime mes daug ką ir patys pasidaryt ir nereikės švaistyti pinigų. 😉

Tomas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *