Ridikėlių eksperimentas: sėjimas, pikavimas, veislės ir ne tik!

Labas! 🙂 orai ne tokie geri, kaip norėtūsi, bet darže kapstytis jau labai norisi 🙂

Labai norisi jau ridikėliu, svogūnų laiškų, salotų…. 🙂

Internete perskaičiau, kad ridikėliai labai dideli užauga juos pasėjus ir išpikavus į dirvą. Vos tik perskaičiau,susiradau indelį (kuris kaip vėliau paaiškėjo buvo geroooooookai per žemas) pyliau durpių substratą ir sėjau. Išdygo gražūs, sužaliavo, o kai jau išleido pirmus lapelius, ištaikiusi gražesnę dieną išnešiau į lauką. Paruošiau dirvą iš po žiemos. Išravėjau, išpurenau žemelę ir pradėjau pikuoti. Pikavau 5cm atstumu tarp daigeliu, žinoma maždaug, kaip liaudiškai sakant maždaug per degtuku dežutę. Bėja, kartu dar sėjau ir salotas kurias pikavau, bet apie tai nerašau, nes pati daugiau nedarysiu ir kitam nesiulysiu tokio būdo su salotom… 😀 man tai vargas. Juolab kai reikia po vieną daigelį.. pirmus 3 pažaidžiau,o paskui sodinau po pundelį… 😀 ai pagalvojau, vistiek rausiu iškart valgymui. O ir su ridikėliais malonumo nepajutau pikuoti, gerai, kad nedaug pasėjusi esu. Bet kas tokį būdą renkasi, tai kiekvieno valia 🙂 man buvo nepatogu, atėmė laiko. Per tą laiką kol supikavau ridikelius ir salotas kitą dieną paruošiau dirvas ir pasėjau petražoles, dar salotų, 5 rūšis ridikėlių, špinatų ir žirnių. 🙂 Tai tokia man o paritris, o rezultatai – vėliau. 🙂

Idėsiu kokias veisles šiemet sodinau 🙂 ridikėlių, salotų, žirnių…. 🙂

Ridikėliai „MILA”

Ankstyva veislė. Švelnaus skonio. Tinka auginti visus metus, galima auginti vazonuose. Sėti 0,5-1 cm gylyje, tiesiai į dirvą. Sudygsta per 5-10 dienų. Pikiavimas 5 cm atstumu.

Ankstyva veislė. Švelnaus skonio. Tinka auginti visus metus, galima auginti vazonuose. Sėti 0,5-1 cm gylyje, tiesiai į dirvą. Sudygsta per 5-10 dienų. Pikiavimas 5 cm atstumu.Eksperimentas su ridikėliais: sėjimas ir pikavimas į dirvą ir ne tik!Ankstyva veislė. Švelnaus skonio. Tinka auginti visus metus, galima auginti vazonuose. Sėti 0,5-1 cm gylyje, tiesiai į dirvą. Sudygsta per 5-10 dienų. Pikiavimas 5 cm atstumu.

Ridikėliai „DE DIX – HUIT JOUR”

Eksperimentas su ridikėliais: sėjimas ir pikavimas į dirvą ir ne tik!Labai ankstyva veislė. Vegetacijos periodas – 18-20 dienų. Šakniavaisiai užauga iki 5 cm ilgio. Tinka auginti lauke ir šiltnamyje. Geriausiai auga derlingame priesmėlyje. Palankiausia augti 18-21⁰C temperatūra.

Ridikėliai „FALCO”

Eksperimentas su ridikėliais: sėjimas ir pikavimas į dirvą ir ne tik!

Ankstyva ridikėlių veislė. Ridikėliai auginami šiltnamiuose ir lauke. Ridikėliai Šakniavaisiai stambūs, apvalūs, raudoni, netrūkinėja. Minkštimas baltas, traškus, sultingas.

Ridikėliai užauga per 30-35 dienas po sėjos.

Sodinimo gylis – 2 cm, pikiavimas – 10 x 3 cm.

 Ridikėliai „SAXA 2”

Eksperimentas su ridikėliais: sėjimas ir pikavimas į dirvą ir ne tik!

Ankstyva ridikėlių veislė. Šakniavaisiai vidutinio dydžio, gero skonio, atsparūs trūkinėjimui.  Ridikėliai ilgai neperauga ir nepraranda prekinės išvaizdos. Ridikėliai tinka auginti šiltnamiuose ištisus metus arba lauke pavasarį.

Vegetacijos periodas 22 dienos. Geriausiai ridikėliai auga derlingame priesmėlyje.

Sodinimo gylis – 2 cm, pikiavimas – 10 x 3 cm.

Ridikėlių mišinys

Eksperimentas su ridikėliais: sėjimas ir pikavimas į dirvą ir ne tik!

Derlingų ridikėlių veislių mišinys. Ridikėliai tinkami auginti atvirame grunte ir šiltnamiuose. Žiemą ridikėlių galima užsiauginti namuose dėžutėse ant palangių.

Geriausiai auga derlingame priesmėlyje. Palankiausia ridikėliams augti 15-18oC temperatūra, augant neturi trūkti drėgmės. Derlius imamas praėjus 18-20 dienų po sėjos. Žiemą ridikėlių galima užsiauginti namuose dėžutėse ant palangių.

Salotos „GRAND RAPIDS”

Eksperimentas su ridikėliais: sėjimas ir pikavimas į dirvą ir ne tik!Ankstyva lapinių salotų veislė, auginama pavasario, vasaros, rudens derliui. Užauga per 45-50 dienas. Lapai šiek tiek raukšlėti, smulkiai dantyti, gūželių nesuka.

Visada sėjame tik šią salotų veislę, nes ji NEAPKARSTA. Teko sėti ir gūžines ir tas „mandrasias” iceberg salotas, bet jų į burną negaliu paimti… Turbūt joms begalo daug drėgmės reikia, kad neapkarstų. Taip, kad pabandžiau ir gana, o praktiškumas lieka praktiškumu. 🙂

Špinatai „NORES”

Eksperimentas su ridikėliais: sėjimas ir pikavimas į dirvą ir ne tik!

Vienmečiai. Vidutinio vėlyvumo. Sėjami nuo vidurio pavasario iki vėlyvos vasaros padrikai arba eilėmis atvirame dirvožemyje ir, jei reikia, vėliau šiek tiek praretinami. Jei norite auginti tik jaunus lapelius, sekite 3–4 cm atstumu, o kad užaugtų dideli krūmai, sekite kas 25 cm. „Nores” špinatai yra lėtai auganti veislė, užauginanti apvalius, žalius ir švelnaus skonio lapus. Šviežius špinatų lapus galima valgyti neapdorotus salotose arba kepti kaip lapinę daržovę. Ši veislė auga lėtai.
Atsparumas miltligei (1 ir 2 rasėms).

Petražolės „XENON”

!Tinka auginti vazonuose. Po nupjovimo greitai atauga, todėl derlių galima nuimti kelis kartus per sezoną. Tinka vartoti šviežius, šaldyti ir džiovinti.

Man labiau patinka garbanotosios petražolės, o į veislę kažkaip dėmesio net neatkreipiu. Jos ir maisto puošimui gražiau atrodo, o ir kai žiemai šaltai lengviau nuo salierų atskirti, jei užrašas nenusitrynęs 🙂

Sėklas pirkau http://nojus.lt/ greitai atsiuntė, gražiai supakuotos ir suskirstytos 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *