Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)

Sveiki visi 🙂

Ateinu pavėluotai kai pomidorai jau išpikuoti. Gėda gėda gėda… 🙂

Straipsyje parašysiu kas kaip ir kada buvo daryta, kokios veislės sėtos ir viskas apie jas.

Viskas prasidėjo nuo sėklų pirkimo, tai šian tai ten po kelis pakelius, po kelias veisles nugriebdavom, kol susirinko nemankas pundelis pakelių… 🙂

Sėjom durpių substrate kuris nuo paprikų dar buvo pasilikęs. Į paprasčiausius indelius bėrem, tarkim nuo ledų pilam žemių per pirštą nuo viršaus ir beriam sėklytes. Subėrus sėklas purškiam vandeniu gan gausiai,kad suliptu su žeme ir jau niekur nepabėgtų, ant viršaus beriam žemių tik tiek, kad sėklos užsidengtų. Uždengiam plėvele ir dedam ten kur šilta kokiom 3-5 dienom, na o po jų jau galima nukelti, nes tūretų būti sudygusios, ir pastatyti prie lango, kad mėgautūsi saule 🙂

Visad pikuojam tada, kai išdygsta pirmieji 2 tikrieji lapeliai, šiemet susivėlinom ir pikavom jau kai buvo gerokai paauginti tikrieji lapeliai… 🙂

Žemę pikavimuo ruošiam taip: kadangi gyvenam dėkingoj vietoj ir turim durpių, tai vietoj juodžemio naudojam jas, tarkim dedam į tą mišinį 1 indą piktinių durpių, 1 indą savų durpių ir puse indo smėlio,kad tos durpes nebūtų per lengvos, kad tas visas mišinys būtų tarpusavyje susirišęs. O šiaip galima 50/50 dėti juodžemį ir pirktines durpes. Sodiname nelaistę, nors šiaip dauguma pirma palaisto, o tada sodina, bet kažkaip smagiau ir patogiau ne būzoj makaluotis 😀

Pikuojame taip, kaip parodyta schemoje

pomidoru pikavimo schema Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)

+/- 9cm atstumu tarp daigų. Laistytome drungnu vaneniu. Statom prie lango, kad saulės kuo daugiau gautų. Tikėkimės šiemet derlius bus puikus! 🙂 Prižiūrėsim ir mylėsim kaip ir kasmet 🙂

O štai gražuoliai jau išpikuoti ir paaugę 🙂 Pomidorai sodinti 03.17d. pikuoti 04.10d 🙂

Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)

Pomidorų veislės kurias sėjome:

purple calabash Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)PURPLE CALABASH – Vidutiniškai ankstyva, užauginanti 150-170 gramų sveriančius vaisius, aukštaūgė (indeterminantinė) veislė. Veislė vertinama dėl labai skanių, neįprastos spalvos vaisių. Tamsiuose vaisiuose likopeno gerokai daugiau nei raudonuose.

Ši veislė mūsų racione nauja, todėl bus įdomu ją išbandyti 🙂

moneymaker Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)MONEYMAKER – Ankstyva pomidorų veislė. Dygimas paprastai trunka 6-14 dienų esant +24-27 oC. Vegetacijos periodas 75-80 dienų. Vaisiai vidutinio dydžio, intensyviai raudonos spalvos, sultingi. Augalai atsparūs ligoms. Auginami lauke ir šiltamiuose. Augalo aukštis 100-130 cm.

Viena iš mūsų TOP veislių, auginsime jau trečius metus.

tolstoi h Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)TOLSTOI H – Indeterminantinė, tvirtastiebė, atspari ligoms hibridinė veislė, auginama polietileniniuose šiltnamiuose. Vegetacijos trukmė 70 dienų.

Vidutinio vėlyvumo veislė. Vaisiai 80-120g svorio, gražios, tamsiai raudonos spalvos, apvalūs, transportabilūs, labai skanūs. Vaisius galima skinti kekėmis. Tinka šviežiam vartojimui ir konservavimui.

s. marzano 2 Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)S. MARZANO 2 – Indeterminantinė 1,5-1,8 metrų aukščio veislė. Auginama šiltnamiuose ir lauke, auginant lauke reikalingos atramos. Vidutinio ankstyvumo veislė. Vaisiai 90-110 g, pailgos formos, labai skanūs, geros konsistencijos (mėsingi). Tinka šviežiam vartojimui ir konservavimui, sulčių spaudimui.

Patinka man juos į salotas dėti, pjaustosi lengvai ir nėra vandeningi 🙂

esmira h Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)ESMIRA H – Stipraus augimo, aukštaūgių, avietinių pomidorų hibridinė veislė. Hibridas atsparus pomidorų mozaikos virusui, 1 rasės fuzarioziniam vytuliui, lapų rudajai dėmėtligei, stemfiliozei bei verticiliozei. Vaisiai mėsingi, apvalūs, sveria 190-210 g, nelinkę trūkinėti, be žalios dėmės prie vaiskočio, labai skanūs ir aromatingi. Vartojami švieži. Auginami šiltnamiuose.

Šiemet labai norėjom  išbandyti avietinių pomidorų rūšį.

parto h Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)PARTO H – Vidutiniškai ankstyvas pomidorų hibridas, aukštaūgis. Atsparus pomidorų mozaikos virusui, verticiliozei, fuzariozei, kladosporiozei. Vaisiai plokščiai apvalūs, sveria apie 100–120 g, juos galima sandėliuoti iki dviejų mėnesių. Vartojami švieži, konservuojami.

Patys pačiausi konservavymui, salotom, ilegesniam laikymui. Labai tvirti, dideli, auga kekėmis. Paprasta pjaustyt, nera taip kaip su kaikuriais pomidorais, kad pjauni ir košė, tikrai labai tvirti.

taiko Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)TAIKO – Vokiška aukštaūgė veislė, augintina šiltnamyje ir lauke. Pomidorų vaisiai ovalūs, geltoni, apie 30–40 g svorio, skanūs. Vienoje kekėje sunoksta apie 10–15 vaisių. Tinka vartoti šviežius, ypač tinka konservuoti.

tigerella Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)TIGERELLA – Pomidorai tamsiai žaliais lapais, kurie vaisiams nokstant įgauna gelsvų ruožų. Vaisiai sveria apie 100–130 gramų, dryžuoti, apvalūs, labai skanūs. Tinka šviežiam vartojimui ir konservavimui.

Tai dar viena mūsų labia pamėgta veisle, su savotišku skoniu ir išvaizda. Jie nestovi ilgai kaip PARTO H ir nėra tokie tvirti, bet yra sodresnio ir ryškesnio skonio, todėl labia tinka valgyti šviežius.

red pear Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)READ PEAR – Vegetacijos periodas – 80 dienų. Vaisiai kriaušės formos, šiek tiek briaunoti, sveria apie 200-250 g, mėsingi, skanūs. Vartojami švieži, tinka sultims spausti, padažams gaminti. Tinkamiausia temperatūra sėkloms dygti – + 20–25 °C. Daigai pikuojami į puodelius, kai užaugina pirmąjį tikrąjį lapelį.

Mūsų šiltnamio naujokai 🙂

yellow pearshaped Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)YELLOW PEARSHAPED – Vaisiai sveria apie 15–20 gramų, kriaušės formos, labai skanūs. Dėl dekoratyvių vaisių šią veislę daržininkai mėgėjai augina balkonuose. Tinka konservuoti, valgomi švieži.

Naujas bandymas, iškom geriausios geltonųjų pomidorų veislės 🙂

full_img4161-159x300Черный принц (juodasis princas) – aukšti, vidutinio vėlyvumo ir vėlyvi, 140gr juodi, sultingi.

Turėjom savo sėklyčių pasidarę. Pirkti sėklų neradom.

Kokias pomidorų veisles šiemet sėjote Jūs? Gal turite patirties ir naujų patarimų ar atradimų pomidorų auginime? 🙂

Šiemet šiltanamį mulčiuosime, nekantrauju pradėti, lautki rezultatų ir pasidalinti su Jumis! 🙂

4 thoughts on “Jau įpusėjo pomidorų sėjimo, pikavimo ir augimo reikalai :)

  1. Romas says:

    Laba diena, norėčiau pasidalinti šių metų patirtimi. Jau ne pirmus metus auginu read pear pomidorus ir buvau labai patenkintas. Šiemet šie pomidorai užaugo 15g didžio. Dekorativiniai maži pomidoriukai, tarp kurių dar ir geltonų pasitaikė. Nemažai kas rajone šiemet tuom skundžiasi. Gerai, kad nesodinu tik vienos veislės. O sėklos buvo iš uab nojus.

    • laisvasukis says:

      Sveiki Romai 🙂 Labai malonu, kad apslinakėte mūsų puslapyje, bei ačiū už pasidalintą patirtį. Šiemet kaip matėt ir mes bandėme ir geltonas ir raudonas „kriaušytes” koks įspūdis – skonis labai geras, bet užauga tikrai begalo mažyčiai 🙁 net nustebau ir nuliūdai, ant pakelio ir vaizdas ir informacija buvo kitokia.

      Dar labai nusivyliau ir niekad nebesėsiu ir iki gyvenimo galo nerekomenduosiu visiems veislės: PURPLE CALABASH, labai blogai laikosi, beskoniai.Sunokūsį mama parsinešė namo, po poros valandų prisėdo valgyt o jis jau sugedęs. Man ta pati situacija buvo, nusirinkau, kad vakuosiu o jie pastovėję ir jau pašvinkę 🙁 o ir išvaizda apetito nekelianti, apačioje ant kiekvieno pomidoro išlindę guziukų , ataugų kažkokių. Vienu žodžiu-nuvylė begalo.

  2. Ramunė says:

    Sveiki, norėjau paklausti, ar galima vakuoti pomidorus Esmira H? Parašyta, kad vartojami švieži. Labai puiki veislė, pomidorų daug, dideli. Norėčiau pasidaryti pomidorų savose sultyse. Gal bandėt? Ačiū uū atsakymą

    • Laisvasukis says:

      Laba diena, esame auginę pomidorus ESMIRA. Ir su dariusi būtent pomidorus savose sultyse. Aišku, juos dėjau kartu su kitais į bendrą puodą, tai būtent apie juos pasakyt negaliu, bet, kad dangteliai neiššaudė tai tikrai. 😀
      Taip, dar ir google paskaičiau, kad vartojami švieži, bet taip rašo, tik dalyje svetainių, kitose apie tai nerašo nieko. Hmm, įdomu. Gal labiau „sutyžta”? Aš darant pomidorus savose sultyse juos blanširuoju, tatd tikrai visokiu pasitaiko ir labiau sutęžusiu ir tvirtesnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *